۱۸ تقویم مدرن سال ۲۰۱۵ را ببینید

سال جدید و شروع سفری دیگر به دور خورشید! اواخر هر سال سخت می‌شود باور کرد که یک سال دیگر گذشت. چه کسی می‌داند زمان به کجا می‌رود؟ اما مطمئناً ثبت روزها، همچنان که می‌گذرند، در یک تقویم زیبا، گذشت آن را سرگرم کننده‌تر می‌کند.

هرسال هم‌زمان با شروع سال جدید میلادی بسیاری از کمپانی‌ها و شرکت‌های جهانی در راستای کمپین‌های تبلیغاتی‌شان با طراحی و انتشار تقویم و سررسیدهای متنوع و زیبا، سال جدید را به مشتریانشان تبریک می‌گویند. با نگاهی به تقویم‌های ۲۰۱۵، تعدادی از نمونه‌های جذاب و مناسب را برای شما گردآوری کردیم که دیدن آن‌ها می‌تواند برای شما الهام بخش باشد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا از این مجموعه جالب دیدن کنیم.

 

تقویم اطلس رنگ CMYK– تقویم اطلس رنگ CMYK، توسط پیتر ون فریهولد، به همراه ۳۷۱ نوار رنگ روزانه پرفراژ شده، با درج مقادیر دقیق CMYK. هر روز پس از جدا کردن هر نوار می‌توانید آن را با پیچ موجود به تقویم الحاق کنید و اطلس رنگ شخصی خود را بسازید.

 

تقویم جدیدی از اشکال هندسی – جی.پی کینگ امسال هم تقویم جدیدی از اشکال هندسی به سبک قرون وسطا و ترکیب عالی رنگهای صورتی، آبی و زرد فلورسنت طراحی کرده است.

 

تقویم رنگارنگ برای سال ۲۰۱۵ – خدای گرافیک آرت! مت دبلیو. مور، این بار مهارت خود در گرافیک آرت را تبدیل به یک تقویم رنگارنگ برای سال ۲۰۱۵ کرده است.

 

تایپوداریوم– «تایپوداریوم»، دوزی روزانه از تایپوگرافی و امکان مرور روزها بهمراه قلم‌هایی از ۲۲۳ دیزاینر از ۳۱ کشور به شما می‌بخشد.

 

تقویم مدور ۲۰۱۵ – تقویم مدور ۲۰۱۵ طرحی زیباست که دایره زرد آن ساعات آفتابی روز در ۵۰ درجه عرض جفرافیایی نیمکره شمالی را در طول سال نشان می‌دهد. حلقه‌های اضافی نشانگر ساعات آفتابی در عرض ۴۰ و ۳۰ درجه نیمکره شمالی است.

 

اینکلو– «اینکلو» برای ششمین سال تقویمی جیبی، با چاپ دستی قدیمی لترپرس، در رنگ جلدهای قرمز گوجه‌ای، زرد آجری، آبی فیروزه‌ای و شکلاتی عرضه کرده است.

 

آوریل لورتی– «آوریل لورتی» هر سال تقویمی از جنس حوله کاغذی عرضه میکند، هرکدام از قبلی بهتر. با تصاویر هندسی رنگارنگ و عناوین دست‌نوشته.

 

تقویم مکعب– «تقویم مکعب» طراحی شده توسط فیلیپ استرومبرگ، فرمی جدید از تقویم به وجود آورده است. هر روز یک کارت از آن جدا می‌کنید و هر چند روز یک بار نقل قولی درباره زمان ظاهر می‌شود.

 

تقویم جولی کوستروا– تقویم جولی کوستروا در تعداد محدودی چاپ دستی و طلاکوب فرمهای هندسی عرضه شده است.

 

نمایش زمان در مُد خطی با تقویم– نمایش زمان در مُد خطی با تقویم «همکاری را عمودی کنیم!». یک تقویم دیواری بزرگ با صفحات مخصوص برای هر ماه و ۷۵ عدد برچسب رویداد برای نشان کردن تاریخ‌های مهم.

 

تقویم رومیزی– برای آنها که عاشق عکس‌های فوری هستند. تقویم رومیزی «پلاداریوم ۲۰۱۵» هر روز یک تصویر فوری را برای شما ظاهر میکند.

 

تقویم برنامه‌ریزی ۲۰۱۵– شرکت کریسپین فین با همان دو رنگ آبی و قرمز همیشگی‌اش «تقویم برنامه‌ریزی ۲۰۱۵» را با چاپ دو رنگ برجسته سیلک اسکرین عرضه کرده است.

 

تقویم دیواری ۱۲ برگی – «دوزی» تقویم دیواری ۱۲ برگی با طرح‌هایی مدرن عرضه کرده که به هر ماه سال طراوت خاصی می‌بخشد.

 

تقویم برگزیده– تقویم برگزیده Design Milk – با حروف درشت بر اساس سبک ماسیمو ویگنلی (۱۹۶۶)

 

فقط تایپ ۲۰۱۵– «فقط تایپ ۲۰۱۵» هر ماه نگاهی به فونتهای شاخص و تاریخی می‌اندازد.

 

تقویم حبابی– همه ما از ترکاندن حباب‌های بسته‌بندی لذت می‌بریم. فکرش را بکنید در طول سال هر روز یکی از حباب‌های «تقویم حبابی» را بترکانیم، چقدر می‌تواند سرگرم کننده باشد! اینطور نیست؟!

 

تقویم تایپوگرافی ۳۶۵– «تقویم تایپوگرافی ۳۶۵» پر است از قلم‌های کلاسیک و احیا شده همراه با نمونه‌های جدید که در طول سال می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. ارائه شده توسط استودیو هنریچز.

 

واندکالندر ۲۰۱۵– «واندکالندر ۲۰۱۵»، یک تقویم دو روست که یک‌طرف آن افقی است (زرد) و طرف دیگر آن (مشکی) عمودی است. تعداد ۱۰۰ عدد برچسب برای علامت‌گذاری روزهای مهم و یادآورها بهمراه این تقویم عرضه شده است.

منابع:Design Milk،رورنگ

نیویورک تایمز

بهترین طرح جلدهای ۲۰۱۴ از دیدگاه نیویورک تایمز

هرساله، روزنامه “نیورک تایمز” در آستانه‌ى سال جدید میلادی برترین طرح جلدهای سال را از دیدگاه خود معرفى مى‌کند.

“نیکلاس بلچمن” سرویراستار و نویسنده تایمز در این باره مى‌گوید: “طرح جلد یک کتاب چه ارزشی دارد وقتی فروش نداشته باشد؟ من همیشه عادت داشتم سایت کتاب فروشی St. Mark را مرور کنم و به دنبال طرح جلدهایی باشم که نظرم را جلب می‌کنند. فکر هیجان انگیزی بود برای کشف نویسندگان جدید. البته دیزاین همیشه نقش مهمی در این میان بازی می‌کرد؛ اما اکنون به طور فزاینده با کتاب‌هایی در رسانه‌های جمعی و اینترنت برخورد می‌کنم که در نگاه اول به نظر می‌آید که نقش دیزاین در آن‌ها کم رنگ شده است.
هرچند، هم چنان که به خلاقیت و کیفیت بصرى در کتاب‌های منتشر شده در سال ٢٠١۴ نگاه می‌کنم، احساس می‌کنم مقوله‌ى دیزاین بیش از پیش با محتوا هماهنگ شده است و طراحان جلد، به محتواى کتاب اهمیت وارزش بیشترى داده اند.
به عنوان مثال، من عاشق ترکیب تایپ و تصویرسازی کتاب جف فاندرمیر «Area X: The Southern Reach Trilogy»، بازیگوشی موجود در سری «کتاب های ملوانِ» ایتالو کالوینو، خطوط پر احساس و زیبا در «All Our Names» دینا منجستو، چند ضلعی مرموز «Your Face in Mine» توسط ژس راو، خراب کاری روی جلد «American Fun» جان بکمن و داستان بسیار بسیار کوتاه روی جلد «Can’t and Won’t» لیندا دیویس هستم؛ البته فقط براى نمونه!
تمام این‌ها نشان‌گر آن هستند که مقوله‌ى دیزاین همچنان پویا و حیاتی است و براى لذت بردن از آن، هنوز وقت هست!

هیچ وقت عاشق یک قمارباز نشو! / طراح: Rachel Adamهیچ وقت عاشق یک قمارباز نشو! / طراح: Rachel Adam
روزى سکوت آغاز شد/ طراح: Peter Mendelsundروزى سکوت آغاز شد/ طراح: Peter Mendelsund

در میان جنگ/ طراح: Peter Mendelsund and Oliver MundayScreen Shot 1393-09-27 at 6.33.52 PMدر میان جنگ/ طراح: Peter Mendelsund and Oliver Munday

 تسوکورو تازاکى رنگ پریده و سالهاى زیارتش / طراح: Chip Kiddتسوکورو تازاکى رنگ پریده و سالهاى زیارتش / طراح: Chip Kidd

 تاریخ خاموش/ Oliver Mundayتاریخ خاموش/ Oliver Munday

منطقه ایکس – سه گانه ریچ جنوبى – انهدام، قدرت و پذیرش/ طراح: Rodrigo Corral and Tyler Comrieمنطقه ایکس – سه گانه ریچ جنوبى – انهدام، قدرت و پذیرش/ طراح: Rodrigo Corral and Tyler Comrie

همه نام‌هاى ما/ Isabel Urbina Peñaهمه نام‌هاى ما/ Isabel Urbina Peña
 یک دختر یک شىء نیم ترکیب است/ W. H. Chongیک دختر یک شىء نیم ترکیب است/ W. H. Chong
بشقاب سوم – یادداشتهاى میدانى درباره آینده غذا / طراح: Gabriele Wilsonبشقاب سوم – یادداشتهاى میدانى درباره آینده غذا / طراح: Gabriele Wilson

نمی‌توانم و نخواهم / طراح: Charlotte Strickنمی‌توانم و نخواهم / طراح: Charlotte Strick
 شوخى آمریکایى/ طراح: Pablo Delcanشوخى آمریکایى/ طراح: Pablo Delcan

چهره تو در من/ طراح: Oliver Mundayچهره تو در من/ طراح: Oliver Munday

منابع: نیویورک تایمز، روزرنگ