سومین جشنواره تلویزیون و هنرهای دیجیتالی ( هکاتوم )

سومین جشنواره تلویزیون و هنرهای دیجیتالی ( هکاتوم )

مقدمه:

دانشکده هنر دانشگاه دامغان در سال ۸۹ تاسیس گشته و در این دانشکده دورشته هنری شامل تلویزیون وهنرهای دیجیتال و ادبیات نمایشی میباشد. در این دانشکده دانشجویان مستعد و فعالی در حال تحصیل هستند و برای ایجاد انگیزه و محک زدن خود وپیشرفت درحیطه کاری خود به فکر برگزاری جشنواره ای مطابق با رشته تحصیلی خود برآمدند.

از این رو معاونت فرهنگی دانشگاه دامغان با درخواست های دانشجویان رشته تلویزیون وهنرهای دیجیتال در مورد برگزاری جشنواره هنرهای دیجیتالی هکاتوم که در دوره اول به نام جشنواره هنرهای تجسمی و نمایشی بود موافقت کرده تا بتواند گامی موثر در پیشرفت این دانشجویان باشد. این دوره از جشنواره به صورت مستقل توسط انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال برگزار می‌شود.

دبیری این دوره از جشنواره بر عهده رضا غلامی دبیر انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال میباشد.

اهداف: این جشنواره گامی برای پویایی و فعایت هرچه بیشتر دانشجویان با استعداد این دانشگاه می باشد و باهدف پیشرفت و ارزیابی دانشجویان شروع به کار کرده است.

عنوان های سومین جشنواره هنرهای دیجیتالی ( هکاتوم ) :
انیمیشن
مدل سازی
طراحی کاراکتر
فیلم
فیلم نامه
موشن گرافیک
نقاشی دیجیتالی
طراحی لوگو
پوستر
عکاسی
برنامه تلویزیونی
تیزر تبلیغاتی
تصویرسازی
صفحه آرایی

بخش های مختلف این جشنواره :
در ۵ بخش

ستاد برگزاری این جشنواره شامل :
ریاست دانشگاه به عنوان سرپرست عالی ستاد برگزاری
معاونت فرهنگی به عنوان قائم مقام ستاد
کارشناسان فرهنگی به عنوان عضوستاد
دبیرانجمن علمی به عنوان دبیر جشنواره
اعضای انجمن به عنوان اعضای هماهنگی و تیم برگزاری جشنواره

شرح وظایف ستاد برگزاری جشنواره :
سیاست گذاری کلی جشنواره درجهت اهداف پیش بینی شده
تخصیص بودجه و منابع مالی برای برگزاری جشنواره
نظارت بر نحوه ی برگزاری
بررسی و تایید نظرات و پیشنهادات برای بالا بردن سطح کمی و کیفی جشنواره

ضوابط و مقررات جشنواره :

کلیه ی افرادی که در این جشنواره شرکت می کنند باید به مقررات و نحوه ی داوری جشنواره احترام بگذارند .
این جشنواره در سطح شهرستانی برگزار می شود لذا باید افراد شرکت کننده یا در دانشگاه دامغان یا در شهر دامغان ساکن باشند.
میزبانی این جشنواره بر عهده ی انجمن تلویزیون و هنرهای دیجیتالی دانشگاه دامغان می باشد لذا باید افراد شرکت کننده در حین برگزاری در مورد محل اکران و برگزاری مراسمات تابع قوانین جشنواره باشند.
فیلم ها باید به صورت DVD با فرمت DV 720 و عکس ها و پوسترها به صورت پرینت رنگی باشد.

زمان بندی جشنواره :
دبیرخانه ی جشنواره از تاریخ ۳/۱۲/۱۳۹۵ درمحل انجمن تلویزیون و هنرهای دیجیتالی فعالیت خودرا برای گرفتن آثار اغاز میکند . دانشجویان و افرادی که مایل به حضور در این جشنواره هستند باید آثار خودرا تا تاریخ ۲۵/۱/۱۳۹۶ به دبیرخانه تحویل دهند .
ستاد برگزاری این جشنواره آثار را به داوران جشنواره تحویل می دهد و مرحله ی نهایی و برگزاری این جشنواره در تاریخ ۵/۲/۱۳۹۶ می باشد.
مراسم افتتاحیه با حضور دانشجویان اغاز می شود . در طی این ۵ روز نمایش آثار و اجرای برنامه های جشنواره در دانشکده ی هنر و پلاتوهای دانشکده ، سالن امیرکبیر می باشد و روز ۱۲ اردیبهشت ماه مراسم اختتامیه برگزار می شود.

در طول جشنواره چه اتفاقی می افتد :
نمایشگاه آثار
ورکشاپ ( گرافیک ، انیمیشن ، فیلم و تلویزیون )
بلیط فروشی با نظرسنجی

داوری:
داوری تمامی بخش های جشنواره توسط اساتید دانشکده هنر دانشگاه دامغان انجام می‌شود.جزییات بیشتر متعاقبن اعلام می‌شود.

نکات:

۱-دبیرخانه جشنواره می‌تواند جهت تبلیغات جشنواره آثار ارسالی را در قالب (تیزر – بنر – پوستر و بروشور) به نمایش دربیاورد.

۲-برای اطلاعات بیشتر و همراهی با این دوره از جشنواره به عضویت کانال تلگرام زیر درآیید: https://www.telegram.me/tv_art3

3-آدرس دبیرخانه: دانشگاه دامغان – ساختمان شماره ۲ – دفتر انجمن علمی تلویزیون و هنر های دیجیتال

۴- برای تحویل آثار هر روزه به غیر از روز های تعطیلتا زمان مشخص شده در ساعات ۱۲ تا ۱۴ به دبیرخانه مراجعه کنید.

۵ -برای اطلاع دقیق در مورد نحوه ارسال آثار به کانال تلگرام مراجعه کنید.

۶- پوشش رسانه‌ای و تبلیغاتی این دوره از جشنواره توسط شبکه تلویزیونی دامغان زیر گروه هنری آبان میباشد.

فایل فراخوان سومین جشنواره هکاتوم

فراخوان طراحی تندیس هفته پژوهش دانشگاه

فراخوان طراحی تندیس هفته پژوهش دانشگاه

معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه دامغان در نظر دارد طراحی تندیس پژوهش دانشگاه را از طریق فراخوان به مسابقه بگذارد.

کلیه هنرمندان و طراحان می توانند، طرح های پیشنهادی خود را به آدرسres_manager@du.ac.ir ارسال نمایند. کمیته مربوطه پس از بررسی آثار، جایزه ای به طرح برگزیده اهدا می نماید.

 فراخوان طراحی تندیس هفته پژوهش دانشگاهویژگی و مشخصات طرح های پیشنهادی

 1- طرح باید بیانگر پژوهش، اهمیت دانش و نیز الهام گرفته از معماری دانشگاه و شهر دامغان باشد.

2- طرح های ارسالی باید فاقد هرگونه مشابهت یا کپی برداری باشد.

3- طرح باید قابلیت حجم سازی دو بعدی و سه بعدی را داشته باشد.

4- لازم است طرح ها به صورت فایل تصویری با دقت حداقل dpi300 تهیه شود.

5- هر طراح می تواند حداکثر پنج طرح را ارسال نماید.

6- طرح های ارسالی باید در چند زاویه و به صورت رنگی طراحی شود.

7- طراح می بایست توضیحات مفهومی طرح، نحوه اجرا و مواد پیشنهادی برای ساخت تندیس را اعلام نماید.

نخستین سوگواره هنر عاشورایی

نخستین سوگواره هنر عاشورایی

برگزاری نخستین سوگواره هنر عاشورایی

نخستین سوگواره هنر عاشورایی
دریافت پوستر سوگواره

به مناسبت ایام عزاداری سرور شهیدان، انجمن علمی تلویزیون و هنرهای دیجیتال دانشگاه دامغان نخستین سوگواره هنر عاشورایی را با محوریت موارد ذیل برگزار می کند:

 • پوستر
 • عکس
 • فیلم کوتاه
 • انیمیشن
 • موسیقی
 • شعر
 • متن ادبی
 • نقاشی
 • تایپوگرافی
 • خوشنویسی

علاقمندان جهت شرکت در این سوگواره می توانند آثار خود را از طریق فرم زیر و یا با مراجعه به دفتر انجمن علمی تلویزیون و هنرهای دیجیتال واقع در زیر زمین ساختمان شماره دو تحویل نمایند.

مهلت ارسال آثار: 15 آذر ماه 1393

اختتامیه سوگواره 23 آذرماه مصادف با اربعین حسینی همراه با برگزار نمایشگاه آثار برگزیده

  نام شما (الزامی)

  آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

  شماره تماس (الزامی)

  زمینه شرکت در سوگواره

  ارسال فایل/ها

  توضیحات

  نهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران

  نهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران

  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با انتشار فراخوان نهمین جشنواره دوسالانه بین المللی پویانمایی (انیمیشن) تهران، مقررات این جشنواره را اعلام کرد.

  این جشنواره همچون دوره های گذشته در چهار بخش «مسابقه»، «خارج از مسابقه»، «نمایش ویژه» و «چشم انداز» از 17 تا 21 اسفند 1393 در تهران برگزار خواهد شد.

  بخش «مسابقه» این جشنواره پذیرای نسخه‌های HDV ,  DVcam (Pal), Blu – Ray ،MiniDV و DVD (Pal) با شرایطی همچون گزینش حداکثر 3 قسمت از مجموعه‌ها و سریال‌ها و همچنین آثار تبلیغی شامل فیلم‌های آموزشی، صنعتی و تبلیغاتی است.

  این در حالی است که گزینش آثار بخش مسابقه بر عهده شورایی است که اعضای آن را ستاد جشنواره انتخاب خواهد کرد و دست اندرکاران تهیه و تولید آثار این بخش امکان شرکت در ترکیب هیأت داوران را نخواهند داشت و همچنین حضور نماینده ای از جشنواره بدون داشتن حق رای در نشست های هیات داوران است.

  در این میان، هیأت داوران در بخش مسابقه ایران آثار تولید شده پس از سال 1389 و در بخش مسابقه بین‌الملل آثار خارجی ساخته شده پس از ژانویه 2011 را مورد قضاوت قرار خواهند داد.

  نهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهرانهیأت داوران بخش مسابقه ایران و بین‌الملل جوایزی شامل تندیس طلایی، نقره‌ای و برنزی به فیلم‌‌های اول تا سوم اهدا خواهند کرد و همچنین تندیس طلایی، نقره‌ای و برنزی، جایزه ویژه هیأت داوران، جایزه ویژه دبیر جشنواره و دیپلم افتخار به بهترین فیلم، کارگردانی، فیلم‌نامه، انیماتور، اثر تلویزیونی، اثر تبلیغی، فیلم تجربی، فضاسازی، موسیقی، صداگذاری و… اختصاص می‌دهند.

  بر اساس این خبر، آثار بخش خارج از مسابقه هم‌ارزش با آثار بخش مسابقه هستند و به دلایلی مانند مطابقت نداشتن با مقررات حضور در بخش مسابقه، عضویت یکی از سازندگان در هیأت داوری و تکمیل شدن ظرفیت مورد نظر بخش مسابقه به نمایش در می‌آیند.

  بخش «نمایش ویژه» به شیوه غیررقابتی و به منظور فراهم کردن عرصه‌ای پویا برای تبادل تجربه و اندیشه هنرمندان و ایجاد زمینه‌ای مناسب برای ارزیابی جایگاه آثار ایرانی در مقایسه با آثار سایر کشورها شکل گرفته و گزیده‌‌ای از آثار برگزیده جشنواره‌های مختلف جهانی و مروری بر آثار یک مکتب یا سبک ویژه از جمله مواردی است که در این بخش به نمایش گذاشته خواهد شد.

  بر همین اساس، آثار بخش «چشم‌انداز» با تأکید بر جنبه‌های آموزشی و اطلاعاتی، به شیوه غیررقابتی و با گزینش از میان تولیدات کشورهای مختلف صورت می‌پذیرد که در آن پرداختن به موضوع‌هایی مانند معرفی استعدادهای نوپا، تبیین جایگاه پویانمایی در آثار تبلیغی و مروری بر آثار یک فیلم‌ساز مورد توجه قرار خواهند گرفت.

  دبیرخانه این جشنواره در مقررات عمومی این فراخوان بر ثبت‌نام از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی www.tehran-animafestival.ir  تأکید و اعلام کرده تنها فیلم‌های ارسالی که کد رهگیری بر روی آن‌ها درج شده است را می‌پذیرد.

  این گزارش می‌افزاید برای مجموعه‌هایی که هر قسمت داستان مستقلی دارد لازم است برای هر قسمت ثبت‌نام جداگانه انجام و کد رهگیری مستقل دریافت شود در غیر این‌صورت دبیرخانه جشنواره تنها قسمت نخست آن مجموعه را در جشنواره شرکت خواهد داد.

  همچنین دریافت جایزه از جشنواره‌های دیگر مانع از شرکت داده شدن آثار پویانمایی در این جشنواره نخواهد شد و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی برای اشخاص، نهادها و سازمان ها نیزدر نظر گرفته نشده است.

  دبیرخانه جشنواره پویانمایی تهران روز 15 آذر را زمان پایانی برای ارسال آثار تعیین و اعلام کرده است که انتخاب آثار در نیمه دوم دی ماه 1393 انجام خواهد شد.

  در عین حال، تهیه کنندگان دولتی و خصوصی که تمایل دارند آثارشان در بخش های مختلف جشنواره حضور یابد، می توانند پس از ثبت نام از طریق وب سایت و درج کد رهگیری بر روی نسخه فیلم، آن را به همراه هرگونه اطلاعاتی که ضروری می دانند به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

  علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره باید آثار خود را به نشانی تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دبیرخانه نهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی، صندوق پستی 363-14145 ارسال کنند.

  این جشنواره با هدف فراهم‌سازی بستری شایسته برای تبادل اندیشه‌ها و آموخته‌ها با گرد‌آوری و عرضه هدفمند آثار، کشف توانمندی‌ها و تشویق نوآمدگان عرصه پویانمایی به ابتکار و نوآفرینی و گسترش توانایی‌ها با طرح تکنیک‌ها و نگرش‌های تازه برای دستیابی به کیفیتی افزون‌تر از 17 تا 21 اسفند سال 1393 در کانون برگزار می‌شود.

  به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون

  Posters

  فراخوان یازدهمین دوسالانه‌ی جهانی پوستر تهران

  اداره کل هنرهای تجسمی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با همکاری انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و موسسه‌ی توسعه‌ی هنرهای تجسمی معاصر برگزار می‌کند:
  « یازدهمین دوسالانه‌ی جهانی پوستر تهران » با مضمون‌های فرهنگی و اجتماعی، ۲۶ دی ماه تا ۲۶ بهمن۱۳۹۳، تهران، موزه‌ی هنرهای معاصر.

  دبیر نمایشگاه: ساعد مشکی
  رییس شورای مشاورانو سیاستگذاری: مجید ملانوروزی
  شورای مشاوران و سیاستگذاری: فرزاد ادیبی، مصطفی اسدالهی، پریسا تشکری، صداقت جباری، ابراهیم حقیقی، علی رشیدی، عبدالرحیم سیاهکارزاده، قباد شیوا، مجید عباسی، امرالله فرهادی، ساعد مشکی، مسعود نجابتی

  مشخصات و مقررات:
  1. پوسترهای ارسالی باید بعد از بهمن ماه ۱۳۸۸ طراحی، چاپ و منتشر شده باشند.
  2. پوسترهای ارسالی نباید کوچکتر از ۴۵ × ۶۰ یا بزرگتر از ۱۲۰ × ۱۸۰ سانتی متر باشند.
  3. هر شرکت کننده می تواند حداکثر ۳ اثر ارسال نماید، در صورت ارایه ی تعدادی پوستر با یک عنوان واحد (به صورت مجموعه یا سری پوستر)، یک اثر تلقی می شود.
  4. پوسترهای ارسالی باید دارای سفارش دهنده‌های مشخص باشند.
  5. فرم برچسب‌ها را برای هر پوستر جداگانه و خوانا به دو زبان فارسی و انگلیسی تکمیل نموده و آن را در پشت پوستر سمت راست بالا، با چسب نواری بچسبانید.
  6. برگزار کننده حق چاپ و تکثیر آثار ارسالی را برای خود و تبلیغات « یازدهمین دوسالانه‌ی جهانی پوستر تهران» محفوظ می‌دارد.
  7. پوسترهای ارسالی مسترد نشده و جزو دارایی های «موزه‌ی طراحی گرافیک ایران » نگهداری خواهند شد.
  8. پوسترهایی که خلاف مقررات عمومی، موازین اخلاقی و شئونات جمهوری اسلامی ایران باشند به نمایشگاه و مسابقه راه نخواهند یافت.
  9. پوسترهای ارسالی نباید روی مقوا چسبانده یا قاب شده باشند.
  10. پوسترها باید در بسته بندی مطمئن ارسال شوند. هرگونه خسارت ناشی از پست یا حمل و نقل آثار متوجه فرستنده خواهد بود. پوسترهای صدمه دیده پذیرفته نمی شوند.
  11. هزینه‌ی پست به عهده‌ی فرستنده است.
  12. کلیه ی مسئولیت‌های قانونی آثار متوجه ارسال کننده است.
  13. شرکت کنندگان موظف‌اند کلیه‌ی پوسترهای خود را همراه فرم کامل شده‌ی شرکت در نمایشگاه و فایل دیجیتال آثار، بر روی CD با فرمت Mac یا PC با مشخصات زیر ارسال نمایند:
  – اندازه ی A ۴، CMYK با دقت ۳۵۰ dpi و با فرمت Tiff
  – در صورت ناقص بودن فایل‌ها، آثار به مسابقه راه پیدا نخواهند کرد.
  – بدیهی است مشخصات ارایه شده‌ی شما، در کاتالوگ نمایشگاه عیناً درج می‌شود.
  14. به طراحانی که پوسترهایشان در « یازدهمین دوسالانه‌ی جهانی پوستر تهران » راه می‌یابد، گواهی شرکت در نمایشگاه اهدا می شود.
  15. تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده بر عهده‌ی دبیر نمایشگاه و شورای مشاوران خواهد بود.

  جایزه‌ها:
  – جایزه‌ی اول ۵۰۰۰ دلار
  – جایزه‌ی دوم ۳۰۰۰ دلار
  – جایزه‌ی سوم ۰۰۱۵ دلار
  – جایزه‌ی ایکوگرادا (انجمن مجامع بین المللی طراحی گرافیک)
  – جایزه‌ی مرتضی ممیز ( از سوی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران به یک طراح گرافیک تاثیرگذار بر طراحی گرافیک ایران)

  مهلت ارسال آثار:
  حداکثر تا پایان وقت اداری روز ۱۵ / مهر / ۱۳۹۳
  به نشانی تهران، خیابان کارگر شمالی، روبروی پارک لاله، کوچه صدوقی، شماره ۱۷، کدپستی ۱۴۱۸۶۹۳۵۴۱،  تلفن:  ۱۱۶۶۹۴۶۹۱۰            
  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم های شرایط و مقررات شرکت در نمایشگاه به وب سایت
  www .tehranposterbiennial .com مراجعه کنید.
  پست الکترونیک:
  secretariat @tehranposterbiennial .com

  هیات انتخاب و هیات داوری بین‌المللی به زودی اعلام می‌شوند.

  For english version click here

  – برای دریافت فرم شرکت (ENTRY FORM) این قسمت را کلیک کنید.

  – برای دریافت برچسب (LABEL) این قسمت را کلیک کنید.

  – برای دریافت فایل PDF فراخوان این قسمت را کلیک کنید.

  لینک منبع

  فراخوان جشنواره ملی عکس فیروزه

  فراخوان جشنواره ملی عکس فیروزه

  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در تداوم فعالیت‌های فرهنگی و هنری و به‌ مناسبت هفته نکوداشت تبریز،پنجمین جشنواره ملی عکس فیروزه را برگزار می‌کند.

  این جشنواره به‌صورت حضوری و سالانه/ فصلی (هر سال در فصلی مشخص) انجام می‌گیرد که این دوره در آستانه هفته نکوداشت تبریز، در شهریورماه برگزار خواهد شد.

  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، همچون سال‌های گذشته، با هدف نکوداشت یاد و خاطرهٔ اولین‌های شهر تبریز، به‌خصوص عکاسی، جوایز ویژه‌ای را به نام اساتید برجستهٔ این رسانه اختصاص داده است: جایزهٔ ویژهٔ «دکتر هادی شفائیه»، بنیانگذار عکاسی آکادمیک ایران؛ جایزهٔ ویژهٔ «اسماعیل عباسی»، به‌پاس نیم قرن معلمی، تألیف، ترجمه و برگزاری نمایشگاه‌ها و نقش تأثیرگذار ایشان در رویدادهای عکاسی کشور؛ جایزهٔ ویژهٔ هنرمند فقید، «زنده‌یاد خانعلی صیامی»، تصویرگر طبیعت و فرهنگ بومی آذربایجان.

  • موضوعات جشنواره

  بخش اصلی:
  الف: چهرهٔ شهر (برخورد مستند با همهٔ موارد مرتبط با شهر تبریز از قبیل مناظر، زیبایی‌ها و فضاهای شهری، شهر و شهروند و زندگی شهری، محیط زیست و چشم‌انداز شهری، ترافیک، ورزش همگانی، نمودهای شهر سالم و مدیریت شهری و…)
  ب: معماری (نماهای داخلی و بیرونی بناهای تاریخی، معاصر و مدرن شهر تبریز)

  بخش ویژه:
  ج: نکوداشت فعالیت‌های فرهنگی دکتر هادی شفائیه: پرترهٔ محیطی (چهرهٔ قشرهای مختلف مردم، تحت شرایط نوری محیط و فضاهای مختلف شهر که در آن قسمت‌هایی از محیط نیز گنجانده شود). در این بخش عکس‌های سیاه و سفید و تمام‌کادر پذیرفته می‌شود و عکس‌های استودیوئی پذیرفته نیستند.
  د: نکوداشت فعالیت‌های فرهنگی اسماعیل عباسی: محلات قدیم و دروازه‌های نه‌گانهٔ تبریز.
  و: نکوداشت فعالیت‌های فرهنگی زنده‌یاد خانعلی صیامی: طبیعت و زندگی بومی و غیرشهری آذربایجان.

  تذکر: در هرکدام از بخش‌های جشنواره، هرگونه تغییر و دستکاری که بر جنبه‌های استنادی عکس خدشه وارد کند، پذیرفته نیست. امکان تغییرات فقط در حد اصلاح رنگ و نور و برش عکس بوده و در بخش «ج» تغییرات بیش از حدود تعیین شده، پذیرفته نیست.

  شرایط شرکت در جشنواره:

  – شرکت تمامی عکاسان کشور در این جشنواره آزاد است.
  – عکاسان شرکت‌کننده به مدت پنج روز مهمان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز خواهند بود.
  – ثبت‌نام اولیهٔ اینترنتی فقط از طریق نشانی پست الکترونیکی جشنواره صورت می‌گیرد: firoozeh5tabriz@gmail.com
  – ثبت‌نام اولیهٔ اینترنتی برای تمام شرکت‌کنندگان بومی و غیربومی الزامی بوده و جدول زمانی مشخص‌شده به هیچ‌وجه تمدید نشده و تغییر نخواهد کرد.

  علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام اولیه، اطلاعات خود را (الزاما با الفبای فارسی در فایل word) به نشانی پست الکترونیکی جشنواره ارسال نمایند. دبیرخانه حداکثر در مدت سه روز، متقاضیان را نسبت به وصول اطلاعات و ثبت‌نام اولیه، مطلع خواهد کرد.
  اطلاعات کامل خود را به ترتیب:
  ۱- نام، نام خانوادگی
  ۲- میزان تحصیلات و رشته تحصیلی
  ۳- سوابق عکاسی
  ۴- آدرس کامل پستی و شماره تلفن تماس
  ۵- یک قطعه عکس پرسنلی ۴×۳ سانتی‌متر با حجم حداکثر ۱۵۰ کیلوبایت، به نشانی firoozeh5tabriz@gmail.com ارسال نمائید.

  – پس از اتمام مهلت ثبت‌نام اولیهٔ اینترنتی، دبیرخانه از میان درخواست‌کنندگان (غیربومی) شرکت در جشنواره، اسامی ۱۰۰ نفر از حائزین شرایط حضور در جشنواره را اعلام خواهد کرد. انتخاب عکاسان متقاضی، با توجه به کارنامهٔ عکاسی متقاضیان، توسط هیات انتخاب صورت خواهد گرفت.
  – جشنواره از اسکان عکاسان بومی و شرکت‌کنندگان آزاد (غیرمدعو) معذور است.
  – شرکت‌کنندگان ملزم به استفاده از دوربین‌های دیجیتالی می‌باشند.
  – عکس‌های هر بخش در فولدر جداگانه، بر روی DVD، الزاما با دو فرمت JPEG و RAW ضبط و به دبیرخانه تحویل داده خواهند شد (ارائه فرمت RAW برای عکس‌های بخش ویژه «د» و «و» الزامی نیست).
  – عکس‌های ترکیبی و دستکاری‌شده از مرحله داوری حذف خواهند شد. (تغییرات فقط در محدوده اصلاح رنگ و نور و برش عکس [به استثنای بخش ویژه «ج»] قابل قبول است).
  – حداکثر تعداد ۲۰ قطعه عکس (در هر بخش فقط ۴ قطعه تک‌عکس) توسط عکاس انتخاب و برای شرکت در مرحلهٔ داوری به دبیرخانه تحویل داده خواهد شد.
  – چنانچه فرمت JPEG و RAW یک عکس هم‌خوانی نداشته باشند از مرحلهٔ داوری حذف خواهد شد.
  – عکس‌های تمامی بخش‌ها می‌توانند به صورت رنگی یا سیاه و سفید (به استثنای عکس‌های بخش «ج») ارائه شوند.
  تصمیم‌گیری در رابطه با موارد پیش‌بینی‌نشده بر عهدهٔ دبیرخانه می‌باشد.

  • جوایز:

  بخش اصلی (الف)
  – نفر اول: تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال
  – نفر دوم: تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۲۵ میلیون ریال
  – نفر سوم: تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال
  – تقدیر نفر چهارم: لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال
  – تقدیر نفر پنجم: لوح تقدیر و مبلغ ۵ میلیون ریال

  بخش اصلی (ب)
  – نفر اول: تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال
  – نفر دوم: تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۲۵ میلیون ریال
  – نفر سوم: تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال
  – تقدیر نفر چهارم: لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال
  – تقدیر نفر پنجم: لوح تقدیر و مبلغ ۵ میلیون ریال

  جوایز ویژهٔ دکتر صادق نجفی (شهردار محترم تبریز):
  ج: تندیس ویژهٔ دکتر هادی شفائیه، لوح افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال جایزهٔ نقدی (برای یک نفر)
  د: تندیس ویژهٔ استاد اسماعیل عباسی، لوح افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال جایزهٔ نقدی (برای یک نفر)
  و: تندیس ویژه استاد فقید، زنده‌یاد خانعلی صیامی، لوح افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال جایزهٔ نقدی (برای یک نفر)

  – همچنین مبلغ یک میلیون ریال برای هر تک‌عکس راه یافته به جشنواره، از بابت حق چاپ (به استثنای عکس‌های حایز رتبه) پرداخت خواهد شد.

  شیوهٔ ثبت‌نام و مدارک لازم:

  – ثبت‌نام اولیهٔ اینترنتی (برای همهٔ شرکت‌کننده‌ها الزامی است.)
  – حضور در دبیرخانه و ارائهٔ مدارک لازم جهت انجام امور اداری، کنترل دوربین و کارت‌های حافظه (۲۰ شهریورماه ۹۳)
  – پرداخت مبلغ یک میلیون ریال به‌عنوان حق شرکت (فقط برای عکاسان متقاضی غیربومی برگزیده)
  – نحوهٔ پرداخت مبلغ فوق متعاقبا اعلام خواهد شد.
  – ارائهٔ اصل و کپی شناسنامه یا کارت ملی.
  توضیح:
  – شرکت‌کنندگان بومی و شرکت‌کنندگان آزاد (غیر مدعو) از پرداخت هزینهٔ شرکت معاف هستند.
  – کتاب جشنواره، در صورت چاپ، به صاحبان آثار راه یافته اهدا خواهد شد.
  – برگزارکننده حق استفاده از عکس‌های پذیرفته ‌شده را در رسانه‌های چاپی، مجازی و سایر موارد فرهنگی، با ذکر نام عکاس، برای خود محفوظ می‌دارد و چنانچه درآمدی از این راه به‌دست آید، حق‌التألیف عکاس پرداخت خواهد شد.
  – بدیهی است که هیچ یک از عوامل مرتبط با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره، مجاز به شرکت در جشنواره نیستند.
  – دبیرخانه از پذیرش و اسکان افراد غیر مرتبط با جشنواره معذور خواهد بود.

  ستاد برگزاری جشنواره:

  رییس ستاد برگزاری: حسین آذرنیا، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
  شورای سیاست‌گزاری: حمید قندریز، میرعباس آل‌یاسین، محمدرضا امتنانی، محمدعلی جدیدالاسلام، جواد بهمنش‌راد، حسین جاودانی، مهدی تهرانچی، سروش خیری، رحمان قبه‌زرین، مقصود سامع سردرودی، کریم زینتی، بهزاد پروین‌قدس.
  دبیر جشنواره: کریم متقی

  هیات ارزیابی و داوری آثار:

  – بخش اصلی: کریم ملک‌مدنی، محمدمهدی رحیمیان، مهدی مقیم‌نژاد، کیارنگ علایی، محسن بایرام‌نژاد
  – بخش ویژه: دکتر صادق نجفی (شهردار محترم تبریز)، رومین محتشم، میرعباس آل‌یاسین، نادر فارغی، کریم متقی.

  گاه‌شمار جشنواره:

  – شروع ثبت‌نام اولیهٔ اینترنتی: از زمان انتشار فراخوان.
  – پایان مهلت ثبت‌نام اولیهٔ اینترنتی: پایان روز ۱۵ شهریورماه ۹۳
  – اعلام اسامی منتخبین غیربومی مدعو: ۱۶ شهریورماه ۹۳
  – ثبت‌نام حضوری شرکت‌کننده‌های بومی و آزاد: چهارشنبه ۱۹ شهریورماه ۹۳
  – ثبت‌نام حضوری و اسکان شرکت‌کننده‌های غیربومی، برگزیده و آزاد: پنجشنبه ۲۰ شهریورماه ۹۳
  – شروع عکاسی: پس از ثبت‌نام حضوری.
  – زمان تحویل آثار به دبیرخانه: از ساعت ۲۰ تا ۲۴ روز شنبه ۲۲ شهریورماه ۹۳
  – داوری آثار: ۲۳ شهریورماه ۹۳
  – مراسم اختتامیه و اهدای جوایز: ۲۴ شهریورماه ۹۳

  تماس با دبیرخانه:

  تبریز، چهارراه باغشمال، کوچهٔ صدر، بن‌بست علی موسیو، خانهٔ هنرمندان تبریز (ختایی)، دبیرخانهٔ دائمی جشنوارهٔ ملی عکس فیروزه
  تلفکس: ۵۵۴۷۹۶۲ – ۰۴۱۱

  وبلاگ جشنواره:

  http://www.firoozeh5tabriz.blogfa.com

  برگرفته : www.akkasee.com