اکران فیلم شب های روشن اثر موتمن

1

فیلم شب های روشن اثر موتمن سه شنبه این هفته مورخه 93/02/02 همراه با تحلیل و نقد توسط کانون فیلم و عکس دانشگاه در ساختمان خوارزمی اکران خواهد شد.

شب های روشن (تولید سال 1381)

  • ۱۰۷ دقیقه – ملودرام عاشقانه
  • فرزاد موتمن
  • حسین زندباف
  • مهدی احمدی، هانیه توسلی، محسن شاه ابراهیمی
  • نویسنده: سعید عقیقی / موسیقی: پیمان یزدانیان / فیلم‌بردار: جمشید الوندی / تدوین حسین زندباف

خلاصه فیلم:

شب‌های روشن, داستان زندگی دو آدم تنهاست. مرد، استاد دانشگاه، سرخورده اجتماعی و مأیوس فلسفی است و انزوای خود را با تدریس ادبیات، مطالعه کتاب و پرسه زدن در خیابانها میگذراند. شبی متوجه دختری ساک در دست میشود و به او کمک میکند تا از شر مزاحمت یک راننده ماشین رهایی یابد، از اینجا بین او و رویا دوستی شکل میگیرد. رویا بنا بر قولی که به عاشق خود، امیر داده است، یک سال پس از آخرین ملاقات به وعده‌گاه آمده و میخواهد چهار شب در محل و ساعت معین در انتظار امیر بماند. استاد به رویا پناه میدهد و به او کمک میکند تا امیر را پیدا کند. طی این چهار روز بین رویا و استاد دانشگاه به تدریج دلبستگی به وجود می آید. استاد مصمم میشود که با رویا ازدواج کند اما در چهارمین شب امیر به محل ملاقات می آِید و رویا با او میرود. فیلم روایت چگونگی آشنایی، دلبستگی و جدایی این دو شخصیت از زبان استاد دانشگاه است.

جاویدمشاهده نوشته ها

جاوید هستم؛ مدیر سایت تی وی آرت، یک سال دبیر انجمن تلویزیون و هنرهای دیجیتال بودم ... به حوزه هنر رسانه علاقه مندم و سوال یا پروژه ای باشه در خدمتم. یا لطیف

دیدگاه ها غیرفعال است