معرفی اولیه دانشکده هنر دامغان

1

دانشکده هنر دامغان


شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 15/12/88 خود ضمن موافقت قطعی با تغییر نام دانشگاه علوم پایه دامغان به دانشگاه دامغان، با ایجاد دانشکده هنر در این دانشگاه موافقت اصولی نموده است.
در مردادماه 1389 کلنگ احداث دانشکده هنر به دست توانای جناب آقای دکتر کامران دانشجو، وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور جمعی از مسئولین محترم کشوری، استانی و شهرستان دامغان به زمین زده شد. با تشکیل کارگروه دانشکده هنر به منظور تهیه و تدوین برنامه­های آموزشی در تاریخ 21/9/1389 تفاهم­نامه همکاری­های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی بین دانشگاه دامغان و معاونت آموزشی و پژوهشی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید. بر اساس تلاش­ها و برنامه­های مشترک، طی مکاتبه­ای با شورای گسترش آموزش عالی و با عنایت به آمادگی طرفین قرارداد مقررگردید تمهیدات لازم جهت ایجاد 5 رشته 1. ادبیات نمایشی  2. تلویزیون و هنرهای دیجیتالی  3.  کارشناسی سینما  4. بازیگری و کارگردانی  5. کارگردانی تلویزیون در مقطع کارشناسی اتخاذ گردد. شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 11/4/90 خود با پذیرش دانشجو در رشته­های 1. ادبیات نمایشی 2. تلویزیون و هنرهای دیجیتالی از 5 رشته درخواستی در مقطع کارشناسی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 91-90 به ترتیب به صورت نیمه متمرکز و متمرکز موافقت به عمل آورد. قابل ذکر است که طبق تفاهم­نامه فوق الذکر انتظار می­رود در سه رشته : 1.  کارشناسی سینما 2. بازیگری و کارگردانی 3. کارگردانی تلویزیون از مهرماه سال 92 مجوز پذیرش دانشجو از سوی شورای گسترش آموزش عالی اعلام شود.

امید آن می­رود در آینده نزدیک دانشکده هنر دانشگاه دامغان در خصوص سایر رشته­های هنری مانند معماری، شهرسازی، طراحی صنعتی، مرمت و احیای بناهای تاریخی، نقاشی، صنایع دستی،طراحی پارچه،کارشناسی فرش، باستان شناسی اقدامات لازم در خصوص جذب دانشجو و اعضای هیأت علمی انجام دهد.

آدرس: دامغان- میدان دانشگاه- دانشگاه دامغان دانشکده هنر

کد پستی: 41167-36716

تلفن و دورنگار: 5262594-0232

جاویدمشاهده نوشته ها

جاوید هستم؛ مدیر سایت تی وی آرت، یک سال دبیر انجمن تلویزیون و هنرهای دیجیتال بودم ... به حوزه هنر رسانه علاقه مندم و سوال یا پروژه ای باشه در خدمتم. یا لطیف

دیدگاه ها غیرفعال است