صنف انیمیشن به ثبت رسید

اخبار
رییس «آسیفا» با اشاره به ثبت صنف انیمیشن در وزارت کار تاکید کرد همه فعالان حوزه انیمیشن می توانند در صنف جدید عضو شوند.
روانبخش صادقی رییس انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران (آسیفا) با اشاره به ثبت صنف انیمیشن در وزارت کار گفت: روز گذشته یکشنبه ۱۳ تیرماه موافقت وزارت کار را برای انتشار آگهی تاسیس صنف جدید انیمیشن در روزنامه های رسمی کشور دریافت کردیم. در این جلسه و بعد از گذشت مدت ها، اجازه اعلام تاسیس صنف در روزنامه ها را به ما دادند.
وی ادامه داد: مراحل ثبت صنف انیمیشن در وزارت کار پس از پیگیری های متعدد، طی مراحل مختلف و آماده سازی مدارک لازم به اتمام رسید و به زودی و طی روزهای آینده آگهی تاسیس صنف انیمیشن در روزنامه رسمی چاپ و از طرق مختلف اطلاع رسانی خواهد شد.
رییس «آسیفا» تاکید کرد: طبق دستور عمل وزارت کار، با انتشار خبر تاسیس صنف انیمیشن در روزنامه ها، هفت روز کاری زمان داریم تا هنرمندان انیمیشن برای حضور در مجمع عمومی اعلام آمادگی کنند و بعد از آن ۲۰ روز فرصت داریم تا زمان برگزاری مجمع عمومی را برگزار کنیم.
وی با اشاره به اینکه بعد از تعطیلات عید فطر اعلام ثبت صنف انیمیشن در روزنامه رسمی چاپ و اطلاع رسانی می شود، بیان کرد: برای برگزاری مجمع عمومی، اعلام عمومی می شود و نیازی نیست که اعضای جدید عضو «آسیفا» باشند و این به آن معنا است که همه هنرمندان انیمیشن که عضو آسیفا نیستند نیز می توانند به عضویت صنف انیمیشن درآیند و در این انتخابات شرکت کنند.
رییس انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران از هنرمندان انیمیشن درخواست کرد تا افراد فعال و توانا و صاحب فکر و ایده حضور فعال در شکل گیری صنف جدید انیمیشن داشته باشند.
وی با اشاره به برگزاری جشن انیمیشن در سال جاری توضیح داد: زمان برگزاری جشن انیمیشن خانه سینما نیز هنوز مشخص نیست. البته طبق روال سال های گذشته این جشن به صورت مستقل برگزار می شود.
صادقی در پایان گفت: طی این مدت تمام تلاش خود را کردم تا در آرامش کامل این وظیفه را به پایان رسانده و آن را در اختیار جامعه انیمیشن قرار دهم.

منبع

برچسب‌ها: آسیفا, انیمیشن, جشن انیمیشن خانه سینما, صنف انیمیشن, صنف جدید انیمیشن, فیلمسازان انیمیشن ایران

مطالب مرتبط

 

معرفی دانشکده هنر دامغان
رتبه های برتر دانشکده هنر دانشگاه دامغان در آزمون کارشناسی ارشد 95

درباره نویسنده

 

بیشتر بخوانید…

 

نتیجه‌ای پیدا نشد.