مصاحبه با خانم دکتر ضرابی مقدم درباره کتابخانه تخصصی ویژه دانشکده هنر

مصاحبه

امروز پای صحبت های خانم ضرابی مقدم مدیر گروه رشته ادبیات نمایشی نشستیم تا از کم و کیف راه اندازی کتابخانه تخصصی ویژه دانشکده هنر دانشگاه دامغان جویا شویم.

طرحی که اواسط سال تحصیلی پیش مطرح شد و در جشن تئاتر امسال که در اردیبهشت ماه ویژه دانشجویان عزیز ادبیات نمایشی برگزار شد؛ قوت گرفت و رئیس دانشکده هنر دامغان جناب آقای دکتر مومنی از خرید کتاب از بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای کتابخانه تخصصی دانشجویان هنر خبر دادند.

به همین خاطر امروز رفتیم تا پیگیر کتابخانه تخصصی ویژه دانشجویان و اساتید دانشکده هنر باشیم و از خانم دکتر ضرابی مقدم مسئول اجرایی شدن این طرح در مورد خرید کتاب های تخصصی و زمان و مکان افتتاح آن پرسیدم:

سوال: کتاب ها در چه زمینه های هستند؟

پاسخ: بیشتر کتب خریداری شده بنا به نیاز دانشجویان رشته ادبیات نمایشی در این حوزه هستند و بخاطر اینکه دانشجویان رشته تلویزیون و هنرهای دیجیتال به کار عملی بیشتر می پردازند و نیازشان به کتب برای بحث های تئوری کمتر هست با درخواست از آقای دکتر آقابابایی برای ارائه لیست مورد نیاز برای دانشجویان تلویزیون اقدام به خرید کتاب نموده ایم.

به همین جهت کتب تخصصی و مشترک علی الخصوص نمایش نامه های جدید تهیه شده است.

با پیگیری های انجام شده، مسئولین کتابخانه مرکزی دانشگاه قول مساعد دادند که در طول سال تحصیلی جاری بنا به فراخور نیاز دانشجویان و اساتید باز کتب مورد نیاز خریداری شود.

سوال: چه زمان قرار است این کتابخانه تخصصی افتتاح شود و در اختیار دانشجویان و اساتید قرار بگیرد؟

پاسخ: کتابخانه هنوز به طور کامل تجهیز نشده است و مدیریت کتابخانه از معرفی شخصی برای انجام این کار سخن می گوید که فرد مسئول کتابخانه تخصصی هنر از تحصیلات در این زمینه برخوردار باشد تا بتوانیم به نحو شایسته کتب را دسته بندی و در اختیار دانشجویان هنر قرار دهیم.

کتابخانه تخصصی هنر

سوال: مکان این کتابخانه تخصصی کجا خواهد بود؟

پاسخ: کتابخانه تحصصی دانشکده هنر در طبقه دوم کتابخانه مرکزی واقع هست که در کنار ارائه کتب تخصصی با پیگیری های دکتر گلبهار [مدیر گروه تلویزیون و هنرهای دیجیتال] موافقت شده است که بخشی سمعی و بصری از آرشیو فیلم و … در کنار آن ایجاد گردد تا به دانشجویان خدمات دهد.

هر چند مکان فعلی اتاق کوچکی هست ولی برای شروع کار مناسب است.

سوال: آیا کتب خریداری شده تک نسخه می باشند یا نه؟

پاسخ: بیشتر کتب خریداری شده دارای چند نسخه می باشند؛ تا بنا به این که هر ساله بر تعداد دانشجویان اضافه می شود، پاسخگویی عزیزان باشد.

از طرفی بیشتر کتب خریداری شده که بر اساس سرفصل های شورای آموزشی خریداری شده اند، استفاده درسی خواهند داشت و لذا به تعداد مناسب از هر کتاب خریداری شده اند حتی کتبی هم که قبلا در کتابخانه مرکزی بودند برای برخی از آنها نسخه های جدیدی هم خریداری شده است.

سوال: برای گرفتن کتب تخصصی آیا با سیستم کلی کتابخانه خواهد بود یا این کتاب ها جداگانه تعریف شده اند؟

پاسخ: در حال حاضر دریافت این کتب هم از طریق سیستم کلی کتابخانه بود ولی می خواهیم بصورت جداگانه در سیستم اختصاصی ویژه کتابخانه تخصصی هنر ارائه گردد.

از اینکه وقت ارزشمند خود را در اختیار انجمن علمی تلویزیون و هنرهای دیجیتال قرار دادید بسیار سپاس گذاریم.

 

برچسب‌ها: آرشیو فیلم, شورای آموزشی, کتابخانه, کتابخانه تخصصی هنر, کتابخانه مرکزی, نجمن علمی تلویزیون و هنرهای دیجیتال

مطالب مرتبط

 

نهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران
دانشجویان ورودی 93 تلویزیون و هنرهای دیجیتال خوش آمدید!

درباره نویسنده

 

بیشتر بخوانید…

 

نتیجه‌ای پیدا نشد.