طراحی پوستر برای روز جهانی انیمیشن 2016

اخبار

آسیفای بین المللی در سال 2002 به احترام اولین اجرای عمومی [انیمیشن] تئاتر Reynaud’s Optique امیل که در 28 اکتبر سال 1892 به روی صحنه رفت این روز را به عنوان «روز جهانی انیمیشن» اعلام کرد.

theatreoptique
Emile Reynaud’s Theatre Optique.

از آن زمان تا کنون در بیش از 40 کشور این رویداد را برای توجه به هنر انیمیشن اختصاص می دهند تا عموم مردم با فرهنگ های مختلف با تماشای عمومی آثار انیمیشنی آن را جشن بگیرند.

آسیفای بین المللی

کاریکاتوریست ژاپنی و فیلمساز مستقل آقای یوجی گوری این پوستر را امسال (2016)  طراحی کردند.

ایشان به عنوان “نسل سوم انجمن انیمیشن سازان مستقل” یکی از مهم ترین چهرهای تاریخ انیمیشن مستقل کشور ژاپن می باشند.

اگر چه ایشان در سبک ها و رسانه های مختلف من جمله پیکسلیشن کار کرده اند. و به عنوان فیلم ساز کمدی، فیلم های سیاه و سفید او در عرصه بین المللی شناخته شده است. اما اغلب او در آثار خود شرایط حقیقی، زشت، ناپسند و ناراحت کننده را به تصویر می کشد.

او همچنین در جشنواره مانگا در سال 1958 برنده جایزه  Bungeishunjuu Manga شد. حال هر چند او بازنشسته شده است، اما همچنان در حوزه تدریس در مدرسه هنر انیمیشن Laputa مشغول فعالیت هست.

ترجمه tvart.ir | منبع: awn.com

برچسب‌ها: آسیفای بین المللی, انیمیشن سازان مستقل, بین المللی, پوستر, پوستر 2016, پوستر روز انیمیشن, تاریخ انیمیشن, روز جهانی انیمیشن, فیلم های سیاه و سفید, کاریکاتوریست ژاپنی, کشور ژاپن, مدرسه هنر انیمیشن, هنر انیمیشن, یوجی گوری

مطالب مرتبط

 

هفته انیمیشن دانشکده هنر دامغان
آرایش و ترتیب شبکه‌های تلویزیونی تغییر می‌کند

درباره نویسنده

 

بیشتر بخوانید…

 

نتیجه‌ای پیدا نشد.