طرح قربانی کردن نفس

1
طرح قربانی کردن نفس

انجمن علمی تلویزیون و هنرهای دیجیتال در آستانه عید سعید قربان تصمیم به اجرای طرحی در قالب پاک سازی محتواهای غیر اخلاقی و غیر اسلامی با عنوان «قربانی کردن نفس» نموده است.

بیانیه طرح قربانی کردن نفس:

خدایا مرا پاکیزه گردان!

در عصر امروز که هر روزه بر شمار وسایل دیجیتال افزوده می شود، متأسفانه فریب ها و شیطنت های شیطان روزگار ما رنگ تجدد بر خود گرفته و با هر وسیله ای بر قلب های ما رسوخ کرده است.

شاید در این دنیای پیچیده امروز حفظ کردن خود از هوس های نفس سخت و سختر گشته است، اما همچنان می توان با اراده بر همه ی این موارد فائق آمد و راه تعالی و رشد را پیمود.

همانطور که پیامبر اعظم (ص) فرمودند: در روزگاران بعد مردمانی با خواندن یک دست خط از ما ایمان می آورند و ایمان اینان بیشتر است.

لذا با آگاهی می توان همه موانع را پشت سر گذاشت و دل را از زنگار پلیدی های شیاطین انس و جن و شیاطنی که در کنار ما در دستانمان قرار دارند؛ جلا داد.

بله همین موبایل یا تبلتی که در دست شماست یا رایانه ای که از آن استفاده می کنید، ممکن است جولانگاه محتوا های چند رسانه ای غیر اخلاقی و غیر اسلامی باشد.

لذا باید همواره تلاش کرد که بر هوای نفس فائق آمد و با تأمل در فلسفه عید قربان می توان به این نکته رسید که ما باید نفس مان را قربانی کنیم تا بدانیم که این دنیا چند روزی بیش نیست و همچون حضرت ابراهیم بر دعوت های شیطانی ابلیس سنگ زد و از خود دور نمود.

بنابراین بیاییم در آستانه عید سعید قربان این وسوسه های شیطانی که در قالب فیلم، عکس، آهنگ، بازی و نرم افزار در گوشیمان و یا دیگر وسایل دیجیتالمان هست را پاک کنیم و خود را خدایی کنیم.

ان شاء الله.

طرح قربانی کردن نفس

جاویدمشاهده نوشته ها

جاوید هستم؛ مدیر سایت تی وی آرت، یک سال دبیر انجمن تلویزیون و هنرهای دیجیتال بودم ... به حوزه هنر رسانه علاقه مندم و سوال یا پروژه ای باشه در خدمتم. یا لطیف

دیدگاه ها غیرفعال است