اکران فیلم رستگاری در شاوشنگ

1
اکران فیلم رستگاری در شاوشنگ

رستگاری در شاوشنک (به انگلیسی: The Shawshank Redemption) فیلمی به کارگردانی فرانک دارابونت و بازی تیم رابینز و مورگان فریمن، محصول سال ۱۹۹۴ توزیع شده توسط شرکت آمریکایی کلمبیا پیکچرز است که به طور گسترده‌ای به عنوان یکی از برترین فیلم‌های تاریخ سینمای جهان شناخته می‌شود. این فیلم براساس داستان کوتاهی از “استفن کینگ” به نام «ریتا هیروث و رستگاری در شاوشنک» ساخته شده است و در آن رابینز در نقش اندی دوفرین و فریمن در نقش الیس «رد» ردینگ بازی می‌کنند.

در مراسم جایزه اسکار سال ۱۹۹۴ این فیلم نامزد هفت اسکار شد (بهترین فیلم، بهترین بازیگر–مورگان فریمن، بهترین فیلمنامه، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین موسیقی فیلم، و بهترین صدابرداری) اما موفق به بردن هیچ‌یک نشد.

رستگاری در شاوشنک در حال حاضر در فهرست ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینما در سایت IMDb رتبهٔ اول را به خود اختصاص داده‌است. [ارجاع به سایت منبع]

انجمن علمی تلویزیون و هنرهای دیجیتال در نظر دارد، یکشنبه هفته جاری در شروع اکران فیلم های خود این فیلم را که چندین سال است که رتبه اول از لحاظ محبوبیت بین مخاطبین را کسب نموده؛ در سالن اجتماعات اندیشه دانشگاه دامغان همراه با مسابقه نقد همین فیلم اکران نمایید.

لذا از شما هنر دوستان عزیز دعوت می کنیم، یکشنبه برابر با 27 مهر ماه 93 ساعت 19 شب جهت تماشای این فیلم حضور بهم رسانید.

جاویدمشاهده نوشته ها

جاوید هستم؛ مدیر سایت تی وی آرت، یک سال دبیر انجمن تلویزیون و هنرهای دیجیتال بودم ... به حوزه هنر رسانه علاقه مندم و سوال یا پروژه ای باشه در خدمتم. یا لطیف

دیدگاه ها غیرفعال است